top of page

2023

2023 אפריל

מוריס כותב
"וואו! תודה רבה רבה, לכל 40 הרצים ולמעלה מ- 140 התומכים שלקחו חלק במרתון ירושלים ביום שישי 17 למרץ. חוויית ההצטרפות לאלפי רצים העוברים ברחובות ירושלים, וההבנה שהקבוצה הקטנה, שהשתתפה מטעמנו באירוע, הצליחה לגייס עד כה 27,000 ₪ עבור 5 מיזמי ההוראה המתקנת שאנו מקיימים עבור ילדים נזקקים ברחבי ישראל, הייתה מפתיעה ומשמחת כתמיד. לסיום, תודה מיוחדת לכל מי שסייע בארגון האירוע, בייחוד ללין גולומביק, לינדה אלטשול וסאם אקרמן. בזכות מאמציכם הרבים נוכל כעת להעניק ל-70 ילדים התחלה טובה יותר בחיים."  
           

בנימה עצובה, אנו מצטערים להודיעכם על לכתה בטרם-עת של מלכה הורטשטיין שהתנדבה בעמותה ללא לאות, מדי קיץ, לאורך שנים, בהכנת הקמפיין השנתי לראש השנה. אנו שולחים את תנחומינו לבעלה, דניס, ולילדיה. יהי זכרה ברוך.
 

אנו מאחלים לכל התורמים לעמותה ולכל קוראינו חג שמח מעומק הלב, בין שאתם חוגגים את חג הפסח, הפסחא או הרמדאן.

חברי ועדת קרן טליה

מרץ 2023

מרתון ירושלים שוב כאן – בואו לתמוך ברצים שלנו!


שלום
בעוד מספר ימים, ירוצו או ילכו כ-40 משתתפים מטעמנו במרתון ירושלים לשנת 2023, במטרה לגייס כספים למימון ארבע תוכניות ההוראה המתקנת שאנו מפעילים עבור תלמידים צעירים ותוכנית אחת שאנו מפעילים עבור ילדים גדולים יותר. עד כה, 40 רצים מתכננים להשתתף באירוע וללבוש חולצות בצהוב זוהר עם הדפס הלוגו של "קרן טליה" המופיע בראש הדף. חפשו אותם ב- 17 במרץ בין רצי המרתון.

https://youtu.be/Y1j-FPRGD-0  
הפעם "קרן טליה" מתרכזת בגיוס כספים למימון הוראה מתקנת בקבוצות קטנות.
התוכניות ללימוד שפה שאנו מפעילים בבתי ספר יסודיים כיום, מצפון הארץ ועד לדרומה, הן:


שירת הים, קריית ים – הוראה מתקנת בעברית בקבוצות של שנים-עשר ילדים בני 6 עד 8 (פרטים בידיעון פברואר 2023)

  •  

מתנ"ס נווה יוסף, חיפה – קריאה מתקנת אחרי שעות הלימודים בשתי קבוצות של עשרה ילדים בני 7 עד 9 במתנ"ס המקומי (פרטים בידיעון ינואר 2023).


ז'בוטינסקי, בית שמש – קריאה והבנת הנקרא בעברית לשתי קבוצות של 8 תלמידים בני 7-8. (פורסם בידיעון ספטמבר 2022).  

גבעת גונן, ירושלים – הוראה מתקנת באנגלית עבור עשרים ושלושה ילדים בני 7-12.

 גבעת גונן הוא פרויקט ההוראה המתקנת הגדול והממושך ביותר שאנו מפעילים עבור ילדים. אוכלוסיית בית הספר ביסודה עדיין חלשה מאוד מבחינה סוציו-אקונומית. ההורים אינם יכולים לממן הוראה מתקנת מכיסם ותקציב בית הספר מוגבל למדי.
את הקורס מלמדת באופן דינמי דורית שוסטק. פרויקט זה לדעתנו הוא פרויקט מוצלח מאוד.
מאז אוקטובר, התקדמו שלושה מילדי הפרויקט באופן כה מהיר עד שכבר חזרו ללמוד יחד עם חבריהם האחרים, והם ממוקמים בין התלמידים הטובים בכיתה!

  • בנוסף על כך, כפי שדיווחנו בדצמבר 2022, פרויקט אסטרטגיות הלמידה ע"ש בארי גרינסון בכפר הנוער כפר חסידים התחיל ברגל ימין ובית הספר מקווה להמשיך להפעילו בשנת הלימודים הבאה.
    קבוצה של 'הבונים החופשים' מתכננת לרוץ לזכר בארי ז"ל ולגייס תרומות במיוחד עבור פרויקט זה.

 מי מכם שיכול לתמוך בספורטאים שלנו, נשים וילדים, מוזמן לעשות זאת באמצעות הקישור הבא:
http://bit.ly/3SoNAS1
 

בתודה מקרב לב

מרילין וכל חברי ועדת קרן טליה

  עדכון פברואר 2023
שלום
בעקבות העדכון החודשי לגבי פרויקט הקריאה החדש, בהנחיית היבאת במתנ"ס נווה יוסף בעיר חיפה,רצינו לספר לכם גם על תוכניות הקריאה המרגשות האחרות שקרן טליה מממנת בבית הספר 'שירת הים' בקריית ים,שבאזור מפרץ חיפה.

המתנדבות וחברות ועד העמותה,לין טובקין ולינדה ימה, חזרו זה עתה לביקור במקום, ונפגשו עם מנהל בית הספר ועם היועצת.
מדבריהן עולה כי "בית ספר יסודי מוזנח זה, היה על סף סגירה עד שהמנהל החדש ואנשי צוותו המסורים שינו את יעדיו החינוכיים והפכו אותו לבית ספר מכיל בדגש אנתרופוסופי".   
תוך פחות משלוש שנים, כבר יש לבית הספר השפעה חיובית על הקהילה. מבין 100 הילדים הלומדים בבית הספר, חלק גדול מגיע ממשפחות מעוטות יכולת. "חלקם מקבלים ארוחת בוקר בבית הספר, אחרת אין להם מה לאכול בבוקר. כל הילדים מקבלים ארוחת צוהריים על מנת להבטיח שיאכלו ארוחה חמה במהלך היום."  
 
הפרויקט שלנו נמצא כעת בשנתו השנייה, וכולל 12 ילדים. ישנן 3 קבוצות המקבלות 2 שיעורים שבועיים בלשון עברית, שעה אחת פעמיים בשבוע. כל קבוצה מונה 4 ילדים. השנה משתתפים בתוכנית תלמידים בכיתות א' עד ג' (בני 6 עד 8). הילדים נבחרו תחילה על בסיס הפער שנמצא בין הרמה שלהם לבין הרמה הממוצעת בכיתה, ולאחר מכן, בהתייחס לכך שהגיעו מבתים שבהם ההורים אינם מסוגלים לעזור להם, מצב המשפיע על הערכתם העצמית של הילדים במסגרת הכיתה.
 
"ישבנו בכיתה והתרשמנו מהיצירתיות של אוריה (המורה) ומהאינטראקציה החיובית שלה עם הילדים. מיועצת בית הספר, מעין, למדנו שהילדים נלהבים ללמוד איתה. בנוסף, מורי הכיתה יכולים לראות שינוי בביטחון העצמי של הילדים ובאסטרטגיות הלמידה שלהם כאשר הם במסגרת המלאה של הכיתה. משמעות הדבר אינה שניתן לצמצם את הפער לחלוטין, אלא שניתן לראות התחלה טובה לכך...
אנו בהחלט מרגישים שהפרויקט עוזר לתלמידים אלו להתקדם באופן שלא היה קורה לולא העזרה והתמיכה של קרן טליה".
 
השיעור שקיבלו שני הילדים בקבוצה הקטנה נערך פיזית לצידם של בני  כיתתם. לין כתבה "לאחר מכן חזרו והצטרפו לכלל תלמידי הכיתה שעשו תרגיל דומה אך ברמה גבוהה יותר. הרעיון הוא לא לגרום להם להרגיש שהם מפספסים משהו".
אנו תקווה שנוכל להמשיך בפרויקטים מסוג זה גם בעתיד. מובן שהדבר תלוי בחלקו בהצלחת קמפיין מרתון ירושלים השנתי שלנו ב- 17 במרץ.

 

אם בדעתכם להשתתף במרתון השנה, תוכלו לספר לנו על כך על ידי יצירת קשר עם לין גולומביק בכתובת talia.trust.marathon@gmail.com  

אם אין ביכולתכם להצטרף אלינו, נשמח אם תשקלו מתן תמיכה באחד מהרצים שלנו בכתובת       

 my.israelgives.org/he/campaign/Marathon2023

 

בברכה

מרילין היימן

עדכון - ינואר 2023

בני 7 ו-8 שעדיין אינם יודעים לקרוא

שלום

לאחרונה קיבלנו פניה למימון קורס חדש בהוראה מתקנת עבור ילדים צעירים, שאינם מסווגים כתלמידי חינוך מיוחד בבתי הספר היסודיים שבהם הם לומדים.
ילדים אלו, אשר אינם מאובחנים (עדיין) כליקויי למידה, הפסידו לעתים קרובות את תוכנית ה"הכנה לקריאה" הנלמדת בגני הילדים בארץ, עקב משבר הקורונה הממושך בשנים 2020-22.
כתוצאה מכך, ישנם ילדים בני 7 ו- 8 שעדיין אינם יודעים לקרוא.
ענת, ראש מרכז הלמידה במרכז הקהילתי נווה דויד בחיפה, וחיבת, המורה ללשון, החליטו שעליהן לעזור לתקן את המצב.

המרכז הקהילתי נווה דויד משרת אוכלוסייה רב-תרבותית מגוונת מבחינה אתנית ודתית. המרכז ממוקם בין נווה שאנן מערב לבין העיר התחתית של חיפה, בין אזור סוציו-אקונומי נמוך לבין אזור סוציו אקונומי נמוך יותר. הורים שילדיהם לומדים שם, בדרך כלל אינם מסוגלים לשלם את דמי הלימוד עבור הוראה מתקנת אחרי שעות הלימודים, בחלקם או במלואם.

ענת הציעה את הקורס לכל בתי הספר היסודיים באזור, וביקשה מועמדים פוטנציאלים. לאחר מכן, חיבת בחנה את התאמת המועמדים.
כרגע התוכנית כוללת שתי קבוצות בנות 5 ילדים כל אחת. כל קבוצה מקבלת שתי שעות לימוד, אחר צוהריים אחד בשבוע. ברור לנו שמצב זה אינו אידיאלי ללימודי לשון, אך נאמר לנו כי הורים עובדים מתקשים להביא את ילדיהם לעתים קרובות יותר. אנו מקווים שבתי הספר ישתפו פעולה ויעודדו המשך  תרגול בקריאה . ייתכן שהדבר יתאפשר בעזרת המתנדבים שלנו.
תושבי חיפה והאזור-ספרו לנו אם אתם מעוניינים להתנדב מטעם קרן טליה בתוכנית זו. (שלחו הודעה ל- taliatrust@012.net.il)

 

 אנו מודים לכם מקרב לב על כך שאתם מסייעים לנו להמשיך בעבודתנו.
תודתנו נתונה לכל אלו מבינכם אשר תרמו ביד נדיבה לפרויקט מפעל ההנצחה על שם ברי גרינסון בכפר הנוער הדתי. ידוע לנו כי מרביתכם, בני משפחתו וחבריו של ברי, רוצים להישאר בעילום שם.
עם זאת, ברצוננו להזכיר את חברי לשכת הר הכרמל חיפה, הבונים החופשיים האנגלים, אשר תרומתם עתידה לממן כ- 75% מ-10 השבועות הראשונים של הקורס עבור 20 ילדים.

 ודבר אחרון, אך לא פחות חשוב, אנו מודים מאוד לכולכם, תומכינו הנאמנים בארץ ובחו"ל, על כך ששוב ראיתם ב"קרן טליה" עמותה ראוי לתרומות סוף השנה שלכם.


אנו מאחלים לכם ששנת 2023 תביא עמה אושר, בריאות והצלחה לכל.

מרילין היימן  

ועד קרן טליה

 

 

 

 

 

 

 

  

       

GROUP.jpg
Golumbic-2.JPG
Doronkidsjumping.jpg
Boodai.jpg
Jab2301-3.jpg
SYStaff0123.jpeg
Outside.jpg
NYHGroup1122.webp
NDH1122.webp

להירשם על הידיעון

עזרו לנו לעזור לילדים

bottom of page