יום הזיכרון לטליה ז"ל (כ"ח באדר) השנה זה ביום חמישי ה15 במרץ.

עלה לקברה בבית העלמין החדש חיפה, "תל רגב", חלקה ג', בשעה 16.30 ביום רביעי 14מרץ.

חדשות וסוף שנת המסים בעלון דצמבר

שנוי לטובה בעלון נובמבר

מטרות העמותה

הקרן הציבה לעצמה שני יעדים עיקריים:


 

  • לסייע לילדים עם ליקויי למידה ממשפחות מעוטות יכולת לקבל את הכלים החינוכיים החיוניים להצלחתם.

 

תלמידים בעלי קשיי למידה, בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ, מקבלים מ"קרן טליה" מלגות עבור אבחונים דידקטיים ופסיכו-דידקטיים, שלהם היו זקוקים לקראת בחינות הבגרות. תוצאות והמלצות אבחונים אלו מסייעות למורים ללמד את התלמיד אסטרטגיות למידה מתאימות לקראת הבחינות, ומאפשרות לתלמידים להגיש בקשה למשרד החינוך עבור התאמות בדרכי היבחנות, החיוניים להצלחתם בבחינת הבגרות. התאמות אלו מאפשרות לתלמיד עם לקות הלמידה, להיבחן בתנאים מיוחדים, המותאמים לצרכיו הספציפיים.

 

התלמידים הצעירים לומדים אסטרטגיות למידה, כבר בבית הספר היסודי ובכך מצמצמים פערים בלמידה אל מול בני גילם, הרוכשים שיטות אלו באופן טבעי במהלך ההתפתחות. בזכות תכנית זו  הילדים מחזקים גם את ביטחונם העצמי, שמשמעותי בתהליך הלמידה לקראת הצלחתם בלימודים ובחיים בכלל.

  1. להגביר את המודעות הציבורית לגבי הקשיים והבעיות איתן מתמודדים צעירים הסובלים מפסוריאזיס ופסוריאזיס המלווה בדלקת פרקים, במטרה לשפר את הזמינות של הטיפולים החדשים ביותר.

 

הסיבה לשני היעדים הנבדלים, היא שלמרות שסבלה משתי בעיות אלה, טליה נאבקה והצליחה להתגבר על הקשיים הכרוכים בהם. הצלחתה הייתה אמנם, במידה רבה, תוצאה של נחישותה, אך לא הייתה מתאפשרת ללא התמיכה הכספית של

משפחתה למימון לימודים בתכניות מיוחדות מותאמות לצרכיה ולתרופות. לפני מותה, טליה עמדה להשלים תוכנית מכינה קדם-אקדמית, שאחריה תכננה להמשיך ללימודי עבודה סוציאלית.

 

קרן טליה למען ילדים הינה עמותה רשומה ללא מטרות רווח. מסי-580443554

שם אימייל
אנא מלא את כל השדות
כתובת דואייל לא חוקית
נשלח בהצלחה.