יום הזיכרון לטליה ז"ל (כ"ח באדר) השנה זה ביום חמישי ה15 במרץ.

עלה לקברה בבית העלמין החדש חיפה, "תל רגב", חלקה ג', בשעה 16.30 ביום רביעי 14מרץ.

חדשות וסוף שנת המסים בעלון דצמבר

שנוי לטובה בעלון נובמבר

לקויות למידה

כמה עובדות מעניינות על סיוע נוסף לילדים עם קשיי למידה

למרות שמרבית הילדים בישראל בעלי קשיי למידה כגון דיסלקציה, דיסכלכוליה, הפרעות קשב והיפראקטיביות, לומדים בבתי ספר רגילים, רוב בתי הספר אינם ערוכים לספק להם את העזרה הנוספת שהם זקוקים לה, כדי לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. שיעורי עזר קצרים, פעם או פעמיים בשבוע, עלולים אף  לגרום ליותר נזק מתועלת, משום שהם מתקיימים על חשבון שיעורים בכיתה. פעמים רבות מוצא הילד מהכיתה דווקא במהלך שיעור באחד המקצועות שבהם  הוא מצליח להתמודד יפה. בכך, מונעים מהילד את חוויית ההצלחה,בעוד שהזמן המוקצה לו עם המורה לחינוך מיוחד אינו מספיק על מנת לרכוש את המיומנויות החסרות לו.https://www.youtube.com/watch?v=wAkAoxaFWtQ

 

כתוצאה מכך, ילדים רבים הסובלים מקשיים אלה מעדיפים להשתתף בשיעורים מיוחדים אחרי שעות הלימודים. מכיוון שלרשויות המקומיות אין די משאבים למימון השיעורים, רוב המשפחות צריכות למצוא את המימון בכוחות עצמן. גם במקומות בהם הרשות המקומית כן משתתפת במימון השיעורים, היא אינה מאשרת את השירות לתקופה שעולה על שנה או שנתיים. זאת, בעוד שרבים מילדים אלה זקוקים לעזרה תמידית במהלך 12 שנות לימודיהם במערכת החינוך. כך, יוצא שהורים רבים נדרשים לשלם כ- 100 ₪  לשעת שיעור.

 

לאחרונה פורסם, כי שליש מהילדים בישראל חיים מתחת לקו העוני. משפחות רבות, אפוא, אינן מסוגלות להעניק לילדיהן את הסיוע הדרוש להם. ילדים אלה, שרבים מהם ניחנים בפוטנציאל גבוה, אינם זוכים לחינוך ראוי, הם נושרים לעיתים קרובות מבית הספר בשלב מוקדם, וסובלים, לפיכך, מבעיות חברתיות נלוות, הפוגעות בהם ובחברה כולה.

הגיע הזמן לשים קץ לבזבוז כישורים זה ולדיכוי ילדים, ולעזור להם להפוך לאנשים הממלאים את ייעודם.

 

מאמר בנושא הקשר בין תפיסת מסוגלות עצמית והאופן שבו ילדים עם לקויות למידה פותרים קונפליקטים חברתיים

 

:קישורים לאתרים בעברית

 

קישורים לאתרים באנגלית

 

 

  The British Dyslexia Association

שם אימייל
אנא מלא את כל השדות
כתובת דואייל לא חוקית
נשלח בהצלחה.